Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Edirne °C

Almanya’da tarihi davalara imza atan hukukçu Prof. Dr. Abdurrahim Vural `dan bir ilk

Almanya’da tarihi davalara imza atan hukukçu Prof. Dr. Abdurrahim Vural `dan bir ilk
REKLAM ALANI
27.07.2021
A+
A-

PROF. DR. ABDURRAHİM VURAL’IN ALMANYA’DA İSLAM DİNİNİN RESMİ DİN OLARAK TANINMASI İÇİN FEDERAL ALMANYA MECLİSİ’NE VE 16 EYALET MECLİSLERİNE YAPTIĞI BAŞVURUYU BADEN-WÜRTTEMBERG EYALET MECLİSİ DEĞERLENDİRDİ VE İSLAMİ CEMAATLERİN BAŞVURMASI HALİNDE BU HAKKI VERECEĞİNİ BELİRTTİ

Açıklama yok.

Almanya’da 60 yıldır müslümanlar yaşamasına rağmen ve müslümanların sayılarının 5 milyonu bulmasına rağmen; İslam hala Almanya’da resmi din olarak tanınmış değildir!

Açıklama yok.

Almanya’da bu zamana kadar İslam dininin resmi din olarak tanınması için (Körperschaft des öffentlichen Rechts); resmi makamlara hiç bir müracaat yapılmadığı ortaya çıkmıştır!

Açıklama yok.

Almanya’da tarihi davalara imza atan hukukçu Prof. Dr. Abdurrahim Vural, müslümanların bir çok sorununa çözülmesi için el attığı gibi, bu konuya da el atarak; İslam dininin resmi din olarak tanınması için, bilhassa İslam dininin kiliselerle eşit hakka sahip olabilmesi için (Körperschaft des öffentlichen Rechts); kolları sıvayarak, konuyla ilgili Federal Almanya Meclisi’ne ve 16 Eyalet Meclisleri’ne Nisan 2021’de başvurmuştu ve bu başvuruyu Almanya’nın Baden-Württemberg Eyaleti Meclisi gündemine alarak, 22.07.2021 tarihinde 11. oturumunda değerlendirdi ve İslami cemaatlerin, yani DİTİB’in, İGMG-Milli Görüş’ün, ATİB’in ve VİKZ-Süleymancıların baaşvurmaları halinde, bu hakkın verileceği kararını verdi.

PROF. DR. ABDURRAHİM VURAL- ALMANYA

REKLAM ALANI